Tramvayda sosyal mesafe sıfır
Reklam
  • Reklam

Tramvayda sosyal mesafe sıfır

Samsun'da toplu taşıma hizmeti veren Hafif Raylı Sistem vagonlarında korona virüsü pandemisine rağmen sosyal mesafe yok sayılıyor

28 Haziran 2020 - 13:36

 Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Antarktika kıtası hariç tüm kıtalarda 200’ün üzerinde ülkeye yayılan ve 10 milyona yakın insana enfekte olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi insanlığı ölümle tehdit etmeye devam ederken, koronavirüsle mücadele kapsamında ülkenin her noktasında pek çok kurum teyakkuz halinde. Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere gerek Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıkların yanı sıra, yerel bazda valilikler, diğer yerel yönetim organları, insan sağlığını korumak ve virüsün enfekte hızını durdurmak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Türkiye’de bu bağlamda vatandaşların bir bölümü duyarlı davranıp kurallara uyarken, bir diğer bölümü ise tamamıyla umursamaz davranıp ‘bana bir şey olmaz’ mantığı ile pandemi tehlikesini gözardı ediyor. Bu duyarsızlıktan biri de Samsun’da objektiflere takıldı. Samsun’da korona virüsü pandemisine rağmen vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı.

 

KURALLAR HİÇE SAYILIYOR

Samsun Ulaşım A.Ş.’ye ait Hafif Raylı Sistem vagonlarında çekilen görüntüler, korkuttu. Hafif Raylı Sistem’in vagonlarında Samsunlular, deyim yerindeyse ‘Balık istifi’ gibi yolculuk yaptı. Bir çok kentte olduğu gibi Samsun’da da kontrollü sosyal hayata geçiş sürecinin yok sayıldığı gözlemlendi.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’