Turizmciler yeni pazar arayışında

Turizmciler yeni pazar arayışında

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği’nin (KATİD) ev sahipliğinde Suudi Arabistan ve komşu ülkelerde çalışan turizmciler, yeni pazarlar arayışı amacıyla Samsun’da bir araya geldi

09 Ekim 2019 - 13:28

 

Uzun yılardır Suudi Arabistan ve komşu ülkelerde çalışan turizmciler, şimdi rotayı Lübnan pazarına çevirdi. Son dönemlerde Suudi Arabistan ile yaşanan gerginlikle birlikte bölge ülkelerinden Türkiye’ye gelen misafir sayısında ciddi düşüşün etkisi yeni hareketlenmeye başlayan Samsun’da da hissedildiği kaydedildi. Pazar açığını kapatmak ve Samsun’a yeni pazar açmak için Türk Hava Yolları (THY) Lübnan Ofisi, Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) ve İBK turizm ortaklığında Samsun’da organizasyon gerçekleşti. Organizasyon kapsamında yapılan tanıtım gezisine, Lübnan’ın en büyük 9 acentesi ve Lübnan ulusal basınından iki gazeteci katıldı. İki gün süren organizasyona THY Lübnan satış müdürü de eşlik etti.

 

‘DİREKT UÇULAR GÜNDEME GELECEK’
THY Lübnan satış müdürü Can Çayırcı, “Lübnan’ın önemli acentelerine Samsunu ve Karadeniz bölgesini tanıtmak istiyoruz. Seneye yaz için talep oluşmaya başladığında direk uçuşlar gündeme gelecektir” diye konuştu. 

 

‘TUR PROGRAMI HAZIRLIYORUZ'
Organizasyonun Türkiye ayağını yapan İBK Turizm Genel müdürü Sezgin Tanrıkulu ise, “Daha önce KATİD desteği ile İran pazarına bir çalışma yapmış ve Samsun’a birçok acenteciyi getirmiştik. Şimdi ise Lübnanlı acentelerle birlikte bölgeyi geziyor tur programı hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ,
Organizasyonun ev sahibi KATİD Başkanı Murat Toktaş da “Yeni pazarlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Gelen acente sahipleri Samsun’un müşterilerinin beklentilerinin karşılanacağı bir şehir olarak tanımlaması bizi sevindirdi. Biz KATİD ve Samsun otelcileri olarak elimizden geldiğince çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizde elimizi taşın altına koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yüksel Yıldırım'dan Serkan Aykut'a:HADDİNİ BİL
Yüksel Yıldırım'dan Serkan Aykut'a:HADDİNİ BİL
Samsunspor'a  'Genk' dokunuşu
Samsunspor'a 'Genk' dokunuşu