Müjde Uzman, paylaşımında iş temposunun zorluğuna vurgu yaparak, "İş, yoğunluk zor değil, insanlar zor" ifadelerini kullandı. Yoğun geçen sezonun ardından yaşadığı bunalımı anlatan ünlü oyuncu, içini dökmekten çekinmedi.
Empati ve Sorumluluk Çağrısı
Sosyal medya paylaşımında, Müjde Uzman, insanları empati yapmaya, sorumluluk almaya ve hareketlerinin sonuçlarını düşünmeye çağırdı. "Lütfen artık uyanın" diyerek genel bir çağrıda bulunan oyuncu, tembelliği, kolaycılığı ve hak yemeyi bırakma çağrısında bulundu.
Çoklu Görevin Yükü
Uzman, geçmişte çoklu görev yapmayı sevdiğini ancak şimdi bunun ruhunu yorduğunu belirtti. Kendisinin ve çevresindekilerin sorumluluklarını üstlendiğini ifade eden oyuncu, sürekli olarak herkesin işini kolaylaştırmaya çalıştığını ancak bu çabasının anlaşılmadığını dile getirdi.
Meslek Algısına İsyan
Oyuncu, mesleği gereği hayatının kolay ve ışıltılı olduğu algısının hâkim olduğunu ancak gerçekte yaşadığı zorlukların göz ardı edildiğini belirtti. Sağlık sorunlarına ve kişisel tercihlere dair karşılaştığı anlayışsızlığı da eleştiren Uzman, kendi bedenine saygı duyulmasını istedi.
karadenizgazetesi
Magazin
Yayınlanma: 22 Mayıs 2024 - 10:44
Ünlü oyuncu Müjde Uzman tükenmişlik sendromuna isyan etti
Kızılcık Şerbeti dizisinin sevilen karakteri Alev'i canlandıran 39 yaşındaki ünlü oyuncu Müjde Uzman, son zamanlarda yaşadığı tükenmişlik sendromunu sosyal medya hesabından dile getirdi. Hastaneye kaldırılan Uzman, yoğun geçen dönemin ardından duygularını paylaştı.
Magazin
22 Mayıs 2024 - 10:44