Usta’da TBMM’ye Gülsan önergesi
Reklam
  • Reklam

Usta'da TBMM'ye Gülsan önergesi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Gülsan Sanayi Sitesi için TBMM’ye araştırma önergesi verdi. Usta, esnafın yeni sanayi sitesine taşınma konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu söyledi.

08 Mart 2021 - 14:24 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 15:53

 

Geçtiğimiz günlerde Gülsan Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, burada toplantı düzenlemişti. Aradan çok zaman geçmeden esnaf için TBMM’ye araştırma önergesi sunan Usta, “Taşınmak istenen yerde dükkân fiyatları maliyetinin iki katı. Ufak dükkan sahiplerinin buraya taşınabilmesi mümkün değil. 100 metrekare dükkân için yaklaşık 400 bin TL para isteniyor” diye konuştu.

‘ARTIŞTAN VAZGEÇİLMELİDİR’

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu işten kar gütme amacının olduğunu söyleyen Usta, mevcut dükkân sahibine yüzde 50 indirim yapılmasını yani maliyet fiyatına verilmesi gerektiğini söyledi. Erhan Ustan’nın önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi beklenen Gülsan Sanayi Meclis Araştırma Önergesinin detayları şöyle: “Fiyatlar, mevcut dükkân sahipleri için yüzde 50 indirim yapılarak, maliyet seviyesine çekilmelidir. Dükkân sahiplerinden yeterli talep olmaması durumunda mevcut fiyatlardan dışarıya satış yapılmalıdır. Başvurudan 6 ay ve 1 yıl sonra alınacak olan toplamda yüzde 15’lik ara ödeme kaldırılmalıdır. Teslim tarihinden itibaren başlayacak olan ve 60 ay olarak belirlenen vade sayısından vazgeçilerek, en az 120 aya çıkarılmalıdır. Memur maaş artış oranı nispetinde yapılacak olan artıştan vazgeçilmelidir.”

HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKULDA SPOR ŞENLİĞİ
OKULDA SPOR ŞENLİĞİ
Pes etmeyin çağrısı
Pes etmeyin çağrısı