Usta projelerini açıkladı
Reklam
 • Reklam

Usta projelerini açıkladı

Bağımsız Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Erhan Usta, projelerini tanıttı

14 Mart 2019 - 16:03

Usta, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi planladığı projeleri anlattı. Samsun'un medikal sanayide oldukça iyi bir konumda bulunduğunu ancak sektörün halen gelişmeye açık olduğunu söyledi. Samsun'un tıbbi cihaz ve aletlerin üretiminde dünyaca tanınır hale getirmek için çalışacaklarını anlatan Usta, bilim ve teknoloji kampüsü kuracaklarını belirtti. Fizik tedavi, rehabilitasyon ve alternatif tıp, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı rehabilitasyonu merkezi oluşturacaklarını aktaran Usta, Vezirköprü, Havza ve Ladik bölgesindeki termal potansiyel ve doğa güzellikleri değerlendirilerek yaşlılar için sağlık kampı kuracaklarını dile getirdi. Samsun'a film platosu kazandıracaklarını bildiren Usta, "Ayvacık'ta futbol kamp alanı kuracağız. Tarımsal sanayi konusunda çalışmalarımız olacak. Vezirköprü'de hükümet politikalarına uygun olarak kenevir üretimini destekleyeceğiz. Ancak asıl mesele, keneviri endüstriyel olarak işleyerek ürüne dönüştürmektir" dedi. Deniz ürünlerinden konserve ve dondurulmuş deniz ürünleri yapılması için çalışmalar yapacaklarına işaret eden Usta, organik tohum bankası kuracaklarını dile getirdi. Manda yetiştiriciliği ve ürünlerini destekleyeceklerini belirten Usta, sebze, meyve ve balıkların depolanacağı soğuk hava depoları kuracaklarını söyledi.

DENİZİN ORTASINDA  RESTORAN YAPACAĞIZ

Usta, 1 Nisan'dan sonra da Samsunspor'u desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Gençlik meclisi kuracağız. Belediye e-spor takımı kuracağız. Ev kadınlarımızın el becerileriyle ürettikleri ürünlerini açtığımız mağazalarda ve web sitemizde tüm dünyaya satacağız. Engelli vatandaşlarımız için belediyede Engelli Koordinasyon Merkezi kuracağız. Samsun'umuzun en büyük yarası olan işsizliği azaltmak için meslek edindirme kursları açacağız. Sürekli devam eden bir proje yarışmamız olacak. Belediyemiz melek yatırımcı gibi davranarak seçilen fikir ve projeleri uygulamaya sokacak. Şeffaf belediye anlayışına uygun olarak Belediye TV kuracağız. Hayvanlarımıza sahip çıkacağız. Mahalle kreşlerinin açılmasını sağlayacağız. Bölgesel modern pazarlar kurulacak. Sadece otizmli çocuklarımıza yönelik kreş ve sosyal faaliyet alanları yapacağız. Bafra'ya modern entegre hal inşa edilecek. Karavan park alanları yapacağız. Atakum'da denizin ortasında restoran yapacağız. Ladik'e teleferik kuracağız." 

Kaynak: AA

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tarık
  1 yıl önce
  çizgi film, animasyon, balon yok, harbi proje harbi adam erhan usta. oylar sana akıyor...bravo. donanımlı adam kendini belli ediyor.
 • dinlen
  1 yıl önce
  Reis, yol yaptın hastane yaptın iyide hoşta... ithal patates,soğan ne? boş tencere ,boş file... işsizlik ne? sandıkta bunları aklıma getirip oy atacağım... biraz ak parti kenarda dinlensin....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Son kullanma tarihi isyanı
Son kullanma tarihi isyanı