VELİLERDEN PARA TEPKİSİ
Reklam
 • Reklam

VELİLERDEN PARA TEPKİSİ

Samsun’un Atakum ilçesinde hizmet veren Yunus Emre İlkokulu yönetiminin velilerden para talep etmesi tepkilere yol açtı.

30 Eylül 2020 - 12:23

Atakum Yunus Emre İlkokulu yönetiminin, korona virüsü pandemisiyle mücadele kapsamında okulda yürütülen uygulamalar için öğrenci velilerinden para talep ettiği iddia edildi. Okul Müdürü Kasım Uzun Selvi tarafından velilere gönderildiği iddia edilen açıklamada, velilerden fedakarlık istendi. 

‘PARA YATIRMALARINI RİCA EDİYORUZ’

Velilere gönderilen açıklamada, “Sayın Veli Hepinizi öncelikle selamlıyorum. Söylenecek çok sözümüz var. Lakin yüz yüze toplantıyı pandemi dolayısıyla yapamayacağımızdan özetleyeceğim. Ayrıca , öğretmen toplantılarında da sizlere bilgi aktarılacaktır. 21 Eylül'de 1. Sınıflarımız ve Anasınıfı öğrencilerimiz okula gelerek ders işleyeceklerdir. Teknik bilgiyi öğretmenlerimiz sizlere arz edeceklerdir. Mart 2020 tarihinden beri okulumuzda müthiş bir yenileşme onarım, tadilat işlemleri gerçekleştirildi. Gönderdiğim videoda da ifade ettiğimiz gibi tüm işler bitmek üzere. Ayrıca pandemi ile ilgili hijyen, aparat, ilaçlama çalıştırılacak eleman, temizlik malzemeleri, yönlendirme levhalar, bilgi ve ikaz afişleri, stickerlar, kırtasiye için hayli harcama yaptık. Her ay bu düzenli olarak yapılacak. Hal böyle iken, her ay standart olmazsa bile giderlerimiz olacaktır. Bu yeniliklerle ilgili sizlere, görseller ve canlı videolar atılacaktır. Her velinin mutlaka her ay okul banka hesabına gönüllü bir şekilde bir miktar para yatırmalarını rica ediyoruz. Biriken borçlar her ay çalışacak —şimdilik bir iki- elemanın ücretini ödeyebilmek ve ünlü Yunus Emre İlkokulu'nun canlılığını, işlevini sürdürebilmesi için düzenli bir gelire ihtiyacımız olacaktır. Bu bir gerçektir ve de sizler tarafından yazdıklarımızın önemsenmesini, ciddiye alınmasını istiyoruz. Öğrencilerin ateşi ölçülerek, her gün dezenfekte edilecek... Temizlik, bakım, okulun ihtiyaçları... personel giderleri... tüm bunlar kolay işler değil. Normale dönünceye kadar ( ki o zaman gerekli aidatlar zaten otomatikman yatacak) bu katkıyı sunmanız gereklidir. 7 aydır çok az katkı sunan velimiz oldu. Bu zor dönemde fedakarlık sırası artık sizde... Ayakta kalabilmemiz, verimli hizmet üretebilmemiz, sağlıklı bir eğitim- öğretim sunabilmemiz için durumu sizin takdirlerinize sunuyoruz. Lütfen bizi yalnız bırakmayınız. Bu tür bilgilendirmeler, zaman zaman sizlere aktarılacaktır. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz. SaygılarımızIa... ‘’ ifadelerine yer verildi.

VELİLERDEN TEPKİ YAĞDI

Twitter üzerinden kendilerine gönderilen açıklamayı paylaşan çok sayıda veli duruma tepki gösterdi. Veliler, konuyla ilgili Samsun Valiliği’ni göreve çağırdı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Kerem Atay
  9 ay önce
  Necati bey ilköğretim okulunda da velilerden topladığı paraları zimmetine geçirmekten sürülmüş bir müdür ama ne yazık ki hukuk bu ensesi kalınlar için işlemiyor, ödül verir gibi ceza veriyorlar ve bu adam hâlâ okul müdürlüğü yapıyor... yazıklar olsun
 • Bir veli
  9 ay önce
  Biz tanıyoruz kendisini!... Kaldığı yerden devam ediyor!...
 • AKLIMLA OYNAMA
  9 ay önce
  Sayın müdür! Ricanız yerine getirilmezse, bahsi geçen çalışmaları yapmayacak mısınız? İçinde bulunduğumuz zamanların hesaba katılmadığı yurdumda, zor dönemler tükenmek bilmediği için, tüm yurttaşlar zor durumda. Rica(!) mı ediyorsunuz! Ha pardon! O ricayı alın, maaşlar hariç, herşeyin dolara endekslendiği bir ekonomide "Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz?" diyen, ekonomiden bihaber bakanınıza ve bunu kabul eden tüm zihniyete yollayın!
 • Ali İsmail
  9 ay önce
  Necatibey İlkokulundan Termeye sürülmüş müdürlüğü alınmıştı sayın idarecinin. şaştık tekrar müdür olduğunu duyunca.
 • Kartal
  9 ay önce
  Eski çalışdığı okuldada daha beter işlerde adı cikmisdi
 • Eski Veli
  9 ay önce
  Ben Necatibey İlkokulu eski velisiyim. Aynı müdür oradan da okul aile birliği paralarını zimmetine geçirdiği için sürülmüştü. Müdürlük yetkileri elinden alınmıştı. Ama belli ki siyasi bağlantıları sayesinde tekrar müdür olmuş. Yazık çok yazık...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dizde kireçlenmeye dikkat!
Dizde kireçlenmeye dikkat!
‘Takıntı hastalık olarak kabul edilmeli’
‘Takıntı hastalık olarak kabul edilmeli’