Zamlar erken seçim habercisi

Zamlar erken seçim habercisi

CHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin, asgari ücret zammının ülkede baskın seçim havasının oluşturduğunu söyledi

06 Ocak 2022 - 14:02

Asgari ücret zammı ve yılbaşı itibariyle yapılan zamların yanı sıra memurlara beklentinin altında verilen maaş zammının erken seçim habercisi olduğunu söyleyen CHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin, eylül-ekim aylarında sandığa gidilebilme ihtimali olduğunu söyledi.

‘ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ’

Ülkede erken seçim olacağını ama baskın seçim yapılabileceğine inanmadığını vurgulayan Hayati Tekin, "Ülkede eylül veya ekim gibi bir erken seçim kaçınılmaz. Memur yüzde 45-50 oranında zam beklerken yüzde 30.5 zam ve yılbaşı itibariyle hükümetin elektrik, doğal gaz, köprü geçişleri, alkol ve sigara zammı gibi iğneden ipliğe yapmış olduğu zamlar göstermektedir ki hükümet seçimi eylül veya ekim ayında yapmayı planlamakta. Seçimler için 2023 haziran ayına kadar bekleyemez. Bu mümkün değil. Asgari ücrete yapılan zammın baskın seçim havasının oluşmasına neden olmuştur ama yılbaşı ile birlikte yapılan zamlar bu havanın dağılmasına neden olmuştur" diye konuştu.

‘İKTİDAR ARTIK SONA GELDİ’

Seçime gidilmeyi zorunlu kılan en büyük etkenin ekonomi olduğuna işaret eden Hayati Tekin, "Üretmeden, rahmetli Erbakan'ın dediği gibi borç ekonomisi ile ülkeyi ayakta tutmaya çalışılırsa bu tablo kaçınılmaz olacaktı zaten. Üretimi, tarımı bitirip, milletten dolarla borç alıp, alınan borç parayı betona yatırıp üretim yapmazsan nasıl ülke ayakta kalsın. İhracatımız 252 milyar dolar, ithalatımız 252 milyar dolar. Nere yaradı? İthalata bağlı bir ekonomi var. Kısacası borç ekonomisi. İktidar artık sona geldi. AK Parti'nin yönetimdeki taktik hatasının cezasını oy vermiş veya vermemiş herkes çekecek. AK Parti sona gelmedi, sona gelen ülke ekonomisi olmuştur" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: samsunetikhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUHTEŞEM
MUHTEŞEM
19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız
19 Mayıs’ı anlayarak kutlamalıyız