Kivi fidanları toprakla buluştu

Kivi fidanları toprakla buluştu

19 Mayıs ilçesinde, Karadeniz’in en modern kivi bahçesi projelerinden biri olan 50 dekarlık alanda kivi fidanları toprakla buluştu

06 Aralık 2021 - 09:21

İlçenin Ballıca Mahallesi’nde Ömer, Recep ve Ramazan Atik kardeşlere ait 50 dekarlık kivi üretim bahçesi için kurban kesilerek, Kuran Kursu Hocası Şaban Şenocak tarafından dua yapıldıktan sonra ilk fidanlar toprakla buluşmuş oldu. Atik kardeşlerin kendi öz kaynakları ile kurmakta olduğu kivi bahçesinde pergola sistemi ve mini springlerle sulamanın yapılması planlanıyor. Bahçede dona karşıda koruma sistemi bulunmakta. Bahçenin özellikleri arasında Karadeniz bölgesinin en modern kivi bahçesi tesisi olma özelliğini taşıyor.

 

YILDA 450 TON ÜRÜN HEDEFLENİYOR

 

Samsun Büyükşehir belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz, 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal, Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mimar İbrahim Türkoğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, ilçenin önder çiftçilerinden Osman Atik, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ziraat mühendisleri Halit Kıvanç Sekban ve Meryem Çelik, 19 Mayıs Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlfet Gören, 19 Mayıs Engiz Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman, 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Şimşek, 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Orta, S.S. 13 Nolu 19 Mayıs Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Muammer Akyüz, 19 Mayıs Ziraat Odası Meclisi ve Yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar yeni kurulan kivi bahçesine ilk fidanları davetlilerle birlikte diktiler.

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hancıoğlu emeklilerle buluştu
Hancıoğlu emeklilerle buluştu
‘Temel sorunları konuşalım'
‘Temel sorunları konuşalım'