Sadece iki ağaç kaldı!
Reklam
  • Reklam

Sadece iki ağaç kaldı!

Samsun'un Atakum ilçesi Çakırlar Mahallesi’nde devam eden kıyı erozyonu sahili vurmaya devam ediyor. Her geçen gün erozyonun köklerini söktüğü çam ağaçlarından sadece iki tane kaldı

29 Temmuz 2021 - 08:15

Samsun’un Atakum ilçesi Çatalçam, Taflan, Dereköy Barınağı’na kadar olan sahil şeridinde kıyı erozyonu bölgeyi yok etmeye devam ediyor. İlçenin Çakırlar Yalı Mahallesi de kıyı erozyonu ile boğuşuyor. 

ÇAMLARIN OLDUĞU YERDE DENİZ VAR
İlçenin söz konusu bölgelerindeki sahil şeridi, her geçen gün daha fazla eriyerek geriye gidiyor. Geçtiğimiz yıl onlarca ağacın yer aldığı gözlemlenen kumsalda, erozyon nedeniyle neredeyse hiç ağaç kalmadı. Erozyonun vurduğu bölgede yalnızca iki çam ağacı ayakta kalabildi. Dalgalara yenik düşen çam ağaçlarının olduğu bölgede şimdi deniz var. Öte yandan, dönemsel olarak kumsalda yaşanan yoğun yosunlaşmanın deniz yüzeyini dahi kapladığı gözlemleniyor. 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • samsunlu
    1 ay önce
    2 kişinin teknesine barınak yapalım diye kıyıların ayarlarıyla oynadınız.Şimdi kıyı erezyonu var diye ağlıyorsunuz. Daha beter olun emi. Siz akıllanmazsınız. Bilimden uzak , çıkarcı mesnetsiz insanlar. Sizinle aynı havayı solumak zoruma gidiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Samsun’da Gazapizm ve Gaye Su Akyol rüzgarı
Öğrenciler tehlike altında
Öğrenciler tehlike altında