GERÇEKLER TOKAT GİBİ ÇARPTI!
Reklam
  • Reklam
Mustafa ATASEVEN

Mustafa ATASEVEN

GERÇEKLER TOKAT GİBİ ÇARPTI!

15 Nisan 2019 - 09:19

“Değerlendiremiyorum yani bilemiyorum da iki haftadır aynı şeyi yaşadık. Tamamıyla 'geri çekilelim' diye bir şey de söz konusu değil. Ama maçın psikolojisi mi desem kader, kısmet mi desem bilemiyorum. İki haftadır gerçekten hiç istemediğimiz şekilde sonlandı maçlar.”

Yukarıdaki sözler Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir’e ait…

Önce geriye düşüp, ardından ise öne geçmelerine rağmen son dakikada yenen golle 2-2 berabere biten Hacettepe maçından sonra yaptığı açıklama.

Teknik adam İsmet Taşdemir, son iki haftadır son dakikada yedikleri golleri değerlendiremediğini söyledi.

O zaman ben değerlendireyim…

Takım 2. Lig’de olmasına rağmen, paralar tıkır tıkır yatıyor. Futbolcuların büyük bir bölümü hayatlarında kazanamadıkları paraları kazanıyor. Teknik direktör olarak siz bu kadar alternatifi bol bir kadro ile çalışıyorsunuz.

Bir konuda haklısınız. Sezon başında kadro oluştururken, takım kurmak için değil göze batan ve bu ligin üzerinde olarak değerlendirilen futbolcularla sözleşmeler yapıldı.

Sezon içinde oynanan maçlarda da her şeyin para olmadığını hem rakiplerin hem de Yılport Samsunspor’un sergilediği futbol adeta bir tokat gibi yüzlere çarptı…

Taşdemir’den önceki Teknik Direktör Taner Taşkın da takımın beklenen futbolu sergileyememesinden dolayı tepki çekmiş ve Amedspor yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada da sonu olmuştu.

Ardından takımın başına İsmet Taşdemir geldi. Futbol adına ne değişti? Bence bir şey değişmedi. Yine sahada futbolcuların isteksiz tavırlarını herkes görüyor. Süslü cümlelerle geçen haftaların ardından gerçekleri son 3 maçta herkes gördü.

Bu takım kurulurken sorumlu olan kişi sadece teknik direktör değil, transfer konusunda çalışmalar yapan ve Kulüp Başkanı İsmail Uyanık’ın da profesyoneller olarak nitelendirdiği kişiler de sorumludur.

Yani ortada bir başarısızlık varsa bunu tek bir kişinin üzerine yıkmak adaletli olmaz. 

Artık bir mucize gerçekleşmezse, Yılport Samsunspor play-off’larda yoluna devam edecek. Eğer önümüzdeki 3 haftalık süre içinde bu futbolcu grubu takım olmayı başaramazsa şimdiden geçmiş olsun. 

Ne gerekiyorsa yapılmalı. Aksi takdirde birçok fedakarlığın yapıldığı ve yüksek miktarda paranın harcandığı bir sezon çöpe gidecek…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar