SAMAN ALEVİ
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

SAMAN ALEVİ

07 Şubat 2022 - 10:42

Sezonun ikinci yarısına hızlı bir başlangıç yapıp oynadığı iki maçı içeride ve dışarıda kazanmasını bilen Samsunspor, Başkent’te konuk olduğu Keçiörengücü ile yenişemedi.

Kazanılan maçların on birine dokunmayan Fuat hoca, her zaman dile getirdiği yedek kulübesini yapılan transferlerle az da olsa güçlendirmişti. Yeni yabancı Tallo kadroda kendisine yer bulmuştu. Keza bir başka yeni Tolcay da yanında oturdu. 

Bu iki oyuncunun ikinci yarıda oyuna dahil edilmesiyle beklenen katkı endişe verici düzeyde idi. Tallo kısa sürede sakatlanıp oyun dışı kaldı. Tolcay futbolu ile umut vermekten uzaktı.

Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıya karşı toplum olarak tepki göstermiş, eylemi gerçekleştirenleri lanetlemiştik. Samsunspor yönetimi bu menfur hadiseye karşı onurlu bir duruş sergiledi. Bu maça siyah renkli, üzerinde Onur Anıtı’nın yer aldığı forma ile çıktı. Düşünenleri tebrik ediyorum.

Maçın başında Tomane’nin attığı golün ofsayt diye sayılmaması ağır bir karardı. Yan hakem topun ayaktan çıktığı an ile son vuruş arasındaki değerlendirmede büyük bir hata yaparak Samsunspor’u mağdur duruma soktu.

Yenilen gole bir bakın, hizaya gelin. Çok geçmişe gidiyorum, hatırlayamıyorum. Böyle bir gol, ta orta sahadan çekilen şut, görmedim. Nurullah neden topu taca atmayıp da saha içerisinde tutar, rakibe gönderir? 

Hayret ki hayret!

Maça iki takımda dengeli, tedbirli, dikkatli başladı. Birbirlerini ceza sahası içerisine sokmamakta kararlı bir görüntüde idiler. O garip, tuhaf gol sonrası oyuna canlılık geldi. Samsunspor eşitliği bulma adına özellikle Fofana ile etkili olmaya çalıştı. Sol kanattan adam eksilterek seza sahasına girip içeri doldurduğu toplara etkili vuruşlar yapılamadı.

Aslında şu değerlendirmeyi yapmak gerek. 

Çok iyi pas yapan, her bölgede soğukkanlı, akıllı oynayan, ani ataklarla rakip savunmayı dağıtan, bulduğu pozisyonlarla goller arayan bir takım görüntüsünde idi ev sahibi ekip. Rakibine karşı gelemeyen, sadece oyunu bozmaya çalışan, kısaca ne yaptığı belli olmayan bir Samsunspor

Hal böyle olunca varın sonucu siz düşünün.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte rakibini sahasında çıkarmayan, baskı ile bunaltan Samsunspor golü aradı. Ayakta kalan tek adam olan Fofana’nın taşıdığı toplarla etkili olmaya çalışıldı. Tolgay, Tomane ve Hasan ile net pozisyonlar heba oldu. Soldan Fofana’nın inatla, ısrarla taşıdığı toplardan birinde Yasin müthiş bir vole ile maça eşitliği getirdi. 

Toplasanız on dakikaya sığan etkili oyun ikinci golün gelmesine izin vermedi. Samsunspor’un baskısı saman alevi gibi parladı ve söndü. Golden sonra ev sahibi ekip tekrar oyuna ortak olup öne geçmek istediyse de başta direkler olmak üzere, kaleci Nurullah ve savunmacılar buna izin vermedi.

Lige verilen aradan sonra Samsunspor’dan daha iyi futbol, daha iyi sonuç beklemek hakkımızdı. Ankara’da bunu görmek mümkün olmadı. Sadece alınan bir puanla mutlu olabildik. 

Hepsi bu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar