ACI GERÇEKLER
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

ACI GERÇEKLER

07 Ekim 2021 - 09:04

 

“Türkiye’de genç oyuncu gelişimi çok sıkıntılı durumda”

Bu sözlerin sahibi Avrupa’da hiçbir başarısı olmayan-olamayan, olması da pek mümkün görünmeyen Ümit Milli Takımın Teknik Direktörü Tolunay Kafkas

Bir gerçeği itiraf ediyor.

“Beceremedik, bu kafayla beceremeyeceğiz” demeye getiriyor lafı, evelemeden gevelemeden…

Millet 60 sene önce aya gitmiş, Kafkas hala Muratgilin damından atlamaya çalışıyor.

Riva’daki sırça köşklerinde ülke futboluna tepeden bakarsanız gün olur bu gerçeği itiraf etmek durumunda kalırsınız. 

Aklınızın kemale ermesinde zannederim Samsunspor’un katkısı büyük olmuştur. Adını “Gelişim Ligi” olarak koyduğunuz ligin final maçını izlediniz. Bir rakip takım kadrosuna baktınız, bir de Samsunspor’a…

Ne gördüğünüzü ben söyleyeyim. Rakip kadroda üç yabancı genç oynuyordu. Samsunspor’da değil yabancının oynamasını, Samsun dışından bir kişi bile yoktu.

Hatırlatmak isterim, yerli de olsa, yabancı da olsa Samsunsporlu futbolcular gereğini yapıp şampiyonluk kupasını eve taşıma başarısını göstermişlerdi. 

TFF’nin ülkeyi yabancı futbolcu çöplüğüne dönüştürmesine gıkınız çıkmadı, çıkamaz da…

A Milli takımdan tutun da Z milli takıma kadar ulusal başarıya Mars kadar uzağız.  Yabancı oyuncuyla tıka basa doldurulan takımların da Balkanlardan öteye yolu düşmüyor. Gırtlaklarına kadar borca battıklarından olacak onlarında sesi çıkmıyor bu peşmerge duruma.

Tolunay Kafkas’ın yukarıdaki söylemi ülke futbolunun geldiği noktayı açık seçik ortaya koyuyor.  Bugün gelinen noktada sezonun henüz daha başındayken, bir sürü hocanın alınan başarısızlıkların faturasını kovularak ödemesinin altında da bu acı durum yatıyor. 

Palavra atmadan, laf ebeliği yapmadan “Alt yapıya önem vermek” gerek. 

Türkiye’de futbol, bataklıkta debelendikçe dibe çöküyor. Smokinli, kravatlı, papyonlu insanlar ellerinde yaktıkları purolarla göbeklerini kaşıyarak film izler gibi seyrediyorlar.

Yazık ki çok yazık!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar