ALTIN GALİBİYET
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

ALTIN GALİBİYET

21 Mart 2022 - 08:35

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da olumsuz hava koşulları THY’nin saçma sapan uçuş saatleri değişiklikleri Erzurumspor maçını yerinde izlememe engel oldu. Ben değil, kader utansın, gitmek nasip olmadı.

TV karşısına geçip, maçı takip ederken evdekiler, yanımda yöremde kırılacak her şeye el koyup, uzaklaştırdı. Maç lehimize tamamlandığında hem TV, hem de kumandası sağlam kaldı, kalmasına da parmaklarımda kemirilmemiş tırnak yoktu.

Kaleye şut çekmeden biri serbest vuruştan, diğeri de penaltıdan olmak üzere iki duran toptan bulduğu gollerle öne geçti Samsunspor. Son beş maçından sıfır çekmiş bir takım olmasına rağmen ev sahibi ekibin bunaltıcı baskılarına karşı iyi bir direnç gösterildi. Başta Nurullah olmak üzere, hemen herkes ayakta kalmasını bildi.

Gol atamasa da sahanın her yerinde ayak izlerini bırakan Tomane’ye alkışların fazlasını gönderiyorum. İkinci yarı duvar tenisine dönen maçı son düdüğe kadar elde tutmak büyük başarıdır. Böylesine berbat ortamda alkışlanacak oyun oynamak yerine, övgü alınacak sonuca imza atmak önemlidir. Rakipten bir gol fazla atarak üç puana ulaşıldı. Maç öncesi de istenen bu değil miydi zaten?

Az biraz yağmur ya da kar yağsa sokakta yürümekte zorlandığımızı unutmayalım. Kolay değil, etkili kar yağışı altında, ağırlaşmış zeminde, eksi 6 derecede futbol oynamak. Emek ister, kuvvet ister, direnç ister. Futbol aklını kullanmak ister.

İki haftalık puan kayıpları sonrası play-off’taki en yakın rakibini deplasmanda yenmişsin. Bundan keyifli bir durum var mı?

Elbette yok!

Detaylara girmeden, yan yollara sapmadan tadını çıkaralım.

Bu sonuçla ligin sente ayarlarını bozdu Samsunspor. Ligin motoru düzenli çalışmıyor, çalışmayacak ta.  Alttakiler, üstekilere kafa tutmaya başlayınca bu kazanımlar en çok da Samsunspor’a yarar oldu, olmaya da devam edecek. An itibarıyla play-off’un gizli takımıyız. Kalan haftalar için umudumuzu artırdık, rota dışına çıkmadık.

Pes etmek üzereyseniz, David Hume’nin şu sözünü tekrar edin: “Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, neden buraya kadar geldik ?” Alınan diğer sonuçlar bizlere pes etmemeyi işaret ediyor. Mücadele edilip kazanılacak çok maç var önümüzde. Moral bozmadan, hatalardan dersler çıkararak, daha çok çalışarak arzu edilen sonucu yakalamalıyız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar