FATURA AĞIR
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

FATURA AĞIR

28 Şubat 2022 - 07:48

Sezon başından bugüne kadar lig de doludizgin giden ve ilk ikiden hiç uzak durmayan bir takıma, Samsunspor son haftalardaki başarılı çıkışı ile karşı durabilecek miydi? Ümraniye çöplüğünün üzerine kurulan statta istim üzerindeki iki takımın mücadelesini, derme çatma, basın hariç herkesin yer aldığı basın tribününde izlemeye çalıştık. 

Ev sahibi ekip stoperi Alim’den yoksundu. Samsunspor’un eksikleri zaten eksik sayılmazdı. Haftalardır kemikleşen bir kadroya ekstreden yeni transfer Tello tam ortadan giriş yapmıştı. Oynanan maçlar, alınan enteresan neticeler özellikle maçı Samsunspor adına kat be kat önemli hale getirmişti. Bir nevi hedef belirleme müsabakasıydı. 

Maça her iki takımda temkinli başladı. İlk pozisyona giren ise Samsunspor oldu. Dakikalar 12’yi gösterdiğinde Fofana öyle bir gol kaçırdı ki akıllara zarar. Savunmanın hatalı geri pasında şu çekmek yerine kaleciyi çalımlamayı tercih etti, çarşafa dolandı. Takımını mutlak bir golden etti. Böylesine maçlarda bulduğun fırsatı değerlendireceksin. Yoksa rakip değerlendirir. 

16. dakikada Alaattin talihsiz bir sakatlık yaşayınca yerini Ali Ülgen’e bırakmak zorunda kaldı. Rakibi karşısında oyunu ceza sahasına kadar taşımasını becerebilmemize rağmen son paslarda inanılmaz hatalar yapıldı. Önde yapılan top kayıpları, kontratak olarak geri dönünce kalemizde belirgin tehlikeler yaşadık.

Maçın kırılma anı 39.dakika da yaşandı.  Savunmanın arkasına atılan topta Nurullah rakibini ceza sahası yakınında yere indirdi. Muhtemel bir golü önledi, ama kendi kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Tallo kenara alınıp kaleye Alp geçti. Takımın iyi oynadığı bir maçta on kişi kalması büyük bir talihsizlikti.

45.dakika da savunmanın uzaklaştıramadığı top ta Onur Ayık, cezayı kesince soyunma odasına bir eksikle oynamanın sıkıntısı ve skor dezavantajıyla girdik. Fuat hoca ikinci yarıda oyunu koparabilme adına Yunus- Cihan hamlesi yaptı. Ancak öyle bir ikinci gol yedik ki, akıllara zarar. Yine savunmacılar hatalarıyla öne çıktı. 

Gol için bir umutla gidilen rakip kalede ilk yarıda olduğu gibi yine pas hataları yapıldı. Rakip skor avantajının verdiği rahatlıkla oynadı. Ligin en çok gol atanı unvanını beyhude yere almadıklarını gördük. Kayamba ve Melih oyuna girince önde daha akıllı oynamaya başlanıldı. 70. Dakika da akıllı bir atak organize edip Hasan ile farkı bire indirebildik ama devamı gelmedi. Belki son dakikaya kadar hasbelkader bir gol buluruz beklentimizin düşüncesini ev sahibi ekip bulduğu golle sildi.

Haftalar sonra, hem de rakiplerimizin kaybettiği haftada iyi bir viraj dönebileceğimiz, gelecekle ilgili hayaller kuracağımız dönüm maçını kaybettik. Bu maçın faturası da bir hayli ağır. Haftaya Nurullah yok, Alaattin yok, Ali Ülgen yok.  Hesaplar değişti, bugünden itibaren “hedef ilk iki” diye bir kelam edemeyeceğiz. Rotayı “play-off”a girebilmeye çevireceğiz. 

Başka çıkar yol yok!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar