GENÇLERE ŞANS VERMEK 
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

GENÇLERE ŞANS VERMEK 

19 Ekim 2021 - 08:12

Geçtiğimiz yıl Samsunspor’un gençleri onlarca takımın içerisinden sıyrılıp, her karşılaştığı rakiplerini evire çevire paketleyerek şampiyon oldu.

Bu gerçeği bir kenara koyalım.

Süper Lig’de zirve mücadelesi veren takımlara bakalım. Hemen hepsi artan maliyetlerin önüne geçmek için bakışlarını alt yapılarına çevirdi. Hocaları tüm riskleri göze alarak, genç oyunculara şans vermeye onları kazanmaya çalışıyorlar.

Öyle bilinenin aksine sadece kupa maçlarında değil, hem lig maçlarında, hem de Avrupa kupaları maçlarında gençlere yer veriyorlar. Gençlerde şanslarını iyi değerlendirip göze girecek oyunlar ortaya koyuyorlar. A Milli takıma kadar yükselmeleri kendilerine verilen fırsatı değerlendirmelerindendir.

Buradan isimlerini teker teker saymayacağım. Zira görünen köy kılavuz istemiyor. Kaptıkları formayı bırakacak gibi görünmüyorlar. Aferin onlara. Türk futbolunun kurtuluşu alt yapıdadır, gençlerimiz söke söke de olsa haklarını çok çalışarak, sebat ederek alacak ve elin yabancılarını bir gün gelip bu toprakları sömürmesine izin vermeyeceklerdir.

Peki, biz Samsunspor olarak ne yapıyoruz?

Bırakın lig maçlarını, kupa maçlarında bile gençlerimizi sahaya sürmekten korkağız. Bunu geçen sezon Ertuğrul Sağlam’da gördük. Şimdi ise Mehmet Altıparmak aynı yoldan yürüdü. Toplama takımla başarının gelemeyeceğini sokaktaki futboldan anlayan çocuk bile bilir.

Bu futbolcu kadrosunun ortaya koyduğu kağnı hızında ki futbolu görüyor ve taraftarı olarak kahroluyoruz. Her ne kadar teknik direktör inanmasa da biz Türkiye şampiyonu olmuş gençlerimize güveniyoruz ve de onları A takım kadrosunda sahada mücadele ederken görmek istiyoruz.

Altınordu, Bursaspor gerçeklerini de görmezden gelemezsiniz ya. Abilerinden beklentilerimizi alamadık, gençlerimize şans verelim, inanıyorum ki, onlar yüzümüzü ağartacaklardır. Samsunspor’un alt yapısında yetişip A takıma kadar yükselen Ercan, Enes gibi şu an aklıma gelen oyuncuları nasıl kıydıklarını görünce aklım zıvanadan çıkıyor.

Boli’nin şeyinde gördüğünüz boncuğu bu gençlerde göremediyseniz, ya art niyetlisinizdir, ya da gözünüzde tavukkarası var. Tıpkı yüreğinizde olduğu gibi.

 

 

         

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ASIM YAZICIOĞLU
    7 ay önce
    Bravo hemen hemen aynı düşüncedeyiz Bakın Sergen’e ne genç değerleri Süper ligde oynattık Takım AĞIR kontrataklara kalkamadığı gibi kontratak yapan takımlar hızlı tren gibi kalemize geliyor arkalarından yetişemiyor Kalecilerimiz kornerlerde netedr duracaklarını bilemiyori

Son Yazılar