İYİ OYUN GÜLDÜRMEYEN SONUÇ
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

İYİ OYUN GÜLDÜRMEYEN SONUÇ

18 Nisan 2022 - 08:22

Son iki maçta sıfır çekip resmen otobanda lastik patlatan Samsunspor için kalan maçlar artık prestij manasından öte bir değer taşımıyor. Konuk Eyüpspor ise play-off potasında kendine daha iyi bir yer bulma amacındaydı.

Zorlu maç öncesi Samsunspor’da, Berk, Yasin ve Burak mazeretleri nedeniyle forma giyemezken, kadrodaki beş yabancı içerisinde Saviceviç haftalar sonra ilk onbirde, Eyüpspor ideal kadrosuyla sahada idi. Şüphesiz seyircinin ilgisizliği malum sebeplerden ötürü idi.

Bilinenin ve beklenilenin aksine maça baskılı ve etkili başlanıldı. Rakibi sahasına hapsedip kanatlardan olgunlaştırılan ataklarla oyunun hakimiyetini ele geçiren Samsunspor, beklediği gole Hasan’ın bireysel becerisi ile kavuştu. Golün sevincini yaşarken bir duran topta kalesinde çakılı kalan Nurullah ve rakibine kafa vuruşu imkanı sağlayan Bateau yüzünden konuk ekip eşitliği sağladı.

İkinci yarıya da etkili başladı takım. Rakibini pozisyona sokmadan oyunu hep ileride tuttu. Fırsat bulup kaleye çekile şutlar geri pas niteliğindeydi. Zayıf, cılız, yumuşak. Topun canını yakmamaya öze gösterir gibi.

İkinci kez öne geçilen pozisyonda Tomane’nin akıl dolu kafa pası vardı. Kaptan Savicevic’in plasesiyle top filelerle öpüştü. Üçüncü golü bulup rahatlamak varken pozisyon bile olmayan bir atakta Alaattin rakibin yapamadığını yapıp topu kendi kalesine gönderdi.

Ben böylesine saftirik, basit goller yendiğini ilk kez gördüm. Ya maç boyunca tek bir değişiklik yapmayan hocaya ne demeli? Fofana, Ngandu sahada gezdi durdu. Bitime bir dakika kala iki oyuncu değiştirmek kime yaradı ki? İlk yarıda İstanbul’da oynanan maç da böylesine renkli ve gollü olmuş, aynı skorla bitmişti.

Uzatma dakikalarında yakalanan üç pozisyondan tek gol dahi çıkaramamak takımın şanssızlığı idi.  Bu kadar pozisyon bulacaksın iki kez öne geçeceksin, rakibine kaleyi göstermeyeceksin, maçı kazanmasını bilemeyeceksin. İyi maç oldu, heyecan üst seviyedeydi. Galip gelinseydi, büyük moral olurdu. Maç sonunda takımını tribünlere davet edip alkışlayan taraftarların aynı davranışı Fuat hocaya göstermediklerini yüksek sesle dinledik.

Maçın hakemi Adem Cinek kullandığı kartlarda dengesizdi. İlk yarının sonlarına doğru Savicevic’in yaka paça indirilişine kayıtsız kaldı. Çalmadığı düdükle Samsunspor’un penaltısını çaldı. Yardımcılarıyla birliktelik sağlayamadı. Kararlarına saygı duymadı. Bu camianın başı ne iki kıçı ne olsun. Tasfiye on kişinin biletini kesmekle olmaz, alayını kapı önüne koyacaksın, başka yolu yok!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar