LÜTFEN NE YAPACAĞINIZA KARAR VERİN!
CANBERK CONKOR

CANBERK CONKOR

LÜTFEN NE YAPACAĞINIZA KARAR VERİN!

03 Nisan 2022 - 14:41

Yılport Samsunspor'da sezon başından beri defalarca yapılan hataları konuştuk, tartıştık ve köşelerimizde de yazdık.

 

Her hatalar sonrası ortaya bir fatura çıktı ve o faturalar hep başkasına kesildi teknik direktör, taraftarlar, futbolcular derken bu hatalar zinciri bir türlü bitmek bilmedi.

 

Hatalar zincirinin büyük bir bölümü ise dışarıdaki karar mekanizmaları. Bu karar mekanizmaları ise sözde scoutingcilerdir

 

Youtube üzerinden canlı yayın yapanlar kulüp başkanına ulaşabiliyor hatta oyuncu önerebiliyorsa vay Samsunspor'un haline...

 

Hazır scouting demişken;

 

Samsunspor ne yapacağına artık karar vermeli...

 

Yönetim her hedefi aynı anda yapmak istemesi hatalar zincirine neden oluyor. Bir kulübün birden fazla hedefi olmamalı... Hatta her hedefi aynı sezon içine sığdırmamalıdır.

 

Bir sezon içinde alt yapıdan futbolcu yetiştirip, genç oyuncuları transfer edip, ucuz yollu yabancı transferlerine odaklanıp, scouting ekibi kurup, menajerlik şirketi mi kuracaksın yoksa şampiyonluğa oynayacak bir takım mı yaratacaksın?

 

Samsunspor buna karar vermeli...

 

Bu saydığım hedefler sezon içerisinde Yüksel Yıldırım'ın söylemlerinden oluşan hedefler zinciridir, bir kulüp başkanı bu kadar hedefi aynı sezon içinde yapmamalıdır.

 

Sezon içinde bile hedefimiz şampiyonlukken bir anda anlamadığımız şekilde hedefimiz Play Off oldu. Hedefler şekil değiştiremez veya küçültülemez.

 

Madem hedefimiz Play Off o zaman neden hala Fuat Çapa görevde kalıyor, puan durumundaki yerimiz çok mu net veya garanti?

Ligde makas daralıyor ve o sizin küçülttüğünüz hedef bile elimizden kaçıyor kimse farkında değil.

 

Artık yapılan hataları konuşmak bizleri ve yoruyor taraftarları da, bu şehre güvenen herkesi de yoruyor.

Yönetimden tek ricam var;

 

Lütfen ne yapacağınıza karar verin ve arkanızda size güvenenleri kandırmayın...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar