FUTBOLCU FABRİKASI
Kazım Can ŞEN

Kazım Can ŞEN

FUTBOLCU FABRİKASI

26 Aralık 2018 - 14:24

Son yıllarda her ne kadar bu özelliğimizi kaybetmiş olsak da, futbol kamuoyu tarafından Samsunspor takımı bir futbolcu fabrikası olarak anılır.

Geçmiş dönemlerde Türk futboluna Celil Sağır, Serkan Aykut, İlhan Mansız, Tümer Metin gibi onlarca değerli sporcu kazandırmıştır.

Bu özelliğimizi son on yılda kaybetmiş olsak da İsmail Uyanık ile yeniden altyapıya gerekli önem ve destek verilmeye başlanmıştır. Yönetim kadrosunda altyapıdan görevli yöneticiler, her hafta sonu iç saha ve deplasmanda karşılaşmaları takip etmektedir. Ayrıca altyapı futbolcuları için kulübümüz son derece modern bir otobüs tahsis etmiştir.

Her sektörde işletmeye kazanç sağlayan birim ham maddedir. Futbolun ham maddesi ise futbolcu. Özellikle son yıllarda ismini sürekli duyduğumuz endüstriyel futbol kavramı bu sporu saha içinde oynanan oyundan, rekabetten çok futbolcu satışından, yayıncı kuruluş gelirinden kazanılan tutarların daha önemli bir hal almasını sağladı. Evet, kulüpler futbolcu yetiştirmeli. Ancak bu çalışmadaki amaç para kazanmak yerine sporcu kazandırmak olmalı.

İşte tam bu amaçla oluşturulmuş bir değerimiz var; Samsunspor Futbol Akademisi. Samsunspor’a ve Türk futboluna nice başarılı ve ahlaklı sporcular yetiştirebileceğimiz, Atatürklü armanın değerini, kutsallığını aşılayabileceğimiz bir akademi.

Samsunspor’a destek sadece A takım kadrosunun maçlarını gidip onlara destek vermekle kalmamalı. Yarın onlarla gurur duyacak olduğumuz bu genç nesli verdiği mücadelede yalnız bırakmamalı.

Bugün 48 il de temsilciliği bulunan ve Kırşehir’de oynanan alt yapı karşılaşmasına destek vermeye giden Üniversiteli Samsunsporlular oluşumu bireyleri her Samsunluya örnek olmalıdır.

Bu şehre başarı, bu şehrin evlatları ile gelecektir. Bugün tohumları atılan fidanlar yarın büyüyerek bu şehir için birer değer olacaklardır. Bu şehrin evlatları var oldukça rüzgâr kırmızı beyaz esmeye devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar