RUHSUZLAR!
Kazım Can ŞEN

Kazım Can ŞEN

RUHSUZLAR!

09 Nisan 2019 - 09:39

Sezon başından bu yana kaybettiğimiz maçlara bir bakın. Şiddetle kazanmamız gereken maçlarda kaybettiğimiz puanların sorumlularına bir bakın. Ortak tek eksik vardı: RUH. 

Takım gol atıyor kulübedeki oyuncu sevinmiyor. Biri oynayıp diğer oynamadığı zaman, diğeri hata yapsın diye gözünün içine bakıyor. Kendi aralarında grup yapmışlar, biri diğerinin ortamına girmiyor dışarda bile görüşmüyor. Ya arkadaş siz daha kendi aranızda takım olamamışsınız ki sahada olacaksınız öyle mi? Bırakın bu işleri.

Futbol basit taktikler üzerine oynanır. Önce sahada kemik bir ilk 11 oluşturursun. Bu 11 içerisinde her bölgede vazgeçilmez oyuncuların olur; takımı sırtlayan, geri düştüğünde kaldıran, mücadelesi en fazla olan. Özellikle orta saha mevkiinde oynattığın oyunculardan kolay kolay vazgeçemezsin. Sakatlık ya da kart cezası yoksa kolay kolay rotasyona gitmezsin takım bozulana kadar. Bizim takımda maşallah her hafta rotasyon, her hafta değişiklik. Stoper bölgesinde bile iki haftada bir değişiklik oluyor. Sanki küsmesin, az da bu oynasın gibi. Böyle saçma iş olur mu? Takım böyle düzen tutar mı? 

Senin elinde Savaş gibi TFF 1. Lig’in tozunu yutmuş sahada ne yapması gerektiğini bilecek, takıma abilik yapabilecek, sürekli basacak mücadele edecek bir oyuncu varken kaç hafta kenarda beklettin. Yılmaz bu kadar soğukkanlı ve oyunu bu kadar iyi kurarken neden bu zamana kadar hiç denenmedi? Bahattin formdan düştü kestiniz eyvallah form tuttu yeniden oynattınız. Keçiören maçı yine yedek, bu hafta yeniden sahada. Erkam sakatlıktan döndü harika maç çıkardı, ertesi hafta yedek. Bir Erhan sevginiz var bitmedi. Biz bu takımla mı şampiyonluğu istiyoruz? 

Her hafta resmi hesaptan maça gelin şu kadar bilet satıldı diye paylaşımlarda bulunuluyor. Takım bu taraftarı hak edecek ne yaptı? Hangi mücadele sahada? Nereye kadar olumsuzlukları göz ardı edecektik? Evet, göz ardı ede ede şampiyonluk bağıra bağıra gitti. Yazdık olmadı çizdik olmadı söyledik olmadı. Bu kadar olumsuzluğu biz sezon boyu gördük de bir tane yönetici görmedi öyle mi? İsmail başkanın gösterdiği tevazu, hassasiyet, çalışma azmini hangi yönetici ya da oyuncu gösterdi? 

Siz sanıyorsunuz ki bu kadar para harcadık, böyle takım yaptık şampiyonluk eninde sonunda bizim olacak. Kusura bakmayın ben hiç para dolu bir çantanın gol attığını görmedim. Bir tane yönetici çıkıp da topçulardan hesap sormadı. Siz nasıl bu kadar laubali oluyorsunuz demedi. Taşıdıkları armanın ağırlığını hissettirmedi.Sürekli taraftara gel destekle kaybederse sus konuşmalarla bütün bir sezonu geçirdiniz. Sonuçta koskoca Samsunspor. Para da var rant da var. Herkes gemisini bir şekilde yüzdürüyordu. Bu benim topçum oynasın bu benim adamım çalışsın. Bu işi ben böyle istedim böyle olsun. Artık yeter. Çekin ellerinizi şu kulüpten. 

Futbolcuların aldığı maaşlara bir bakın. Sezon başından bu yana bir kere forma şansı bile bulamayanlar da dahil. En düşük maaş alana bakın, bir de ligde ki diğer takımlarda en yüksek maaş alana. Arada ki farkı gözlerinizle görün. Böyle sözleşmeleri kim yaptı? Bu futbolcuları kim buldu? Birisi çıksın hesap sorsun. Taraftarın verdiği emeğe saygıdan biri çıkıp tüm bunların müsebbibini bulsun. 

Sevdasını terk etmeyen büyük Samsunspor taraftarının yüreğine sağlık. Sadece taraftarın isteğiyle bu kadar puan toplanılıyormuş.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar