MÜCADELE
Reklam
  • Reklam
Oktay ÖZ

Oktay ÖZ

Teknik Analiz

MÜCADELE

18 Aralık 2017 - 08:50

Samsunspor  alışıla gelmiş onbirden farklı şekilde sahaya çıktı. Cibuke ve Gökayı forvet arkasında düşünmeyen engin hoca bunların yerine Göksu’yu en önde Muhammet Beşir’i ön liberoda Kenan’ın yerinde Oğuzhan, Ufuk’un yerinde Ahmet Burak Solakel’i değerlendirdi. Sezon başındaki haftalardaki 11 lerden 6 farklı oyuncu ile sahaya çıkmış oldu.

Peki farkı ne oldu.  Farkı Samsunspor bu sezon ilk defa bu kadar mücadele ve istekli göründü.

Teknik anlamda sıkıntılar olmasına rağmen teknik olarak iyi olan Giresun takımına aman vermedi.

Kulübeden teknik anlamda müdahale edebileceği Chibuike ve Gökay vardı birde Ahmet Cebe. Gökay ve Cebe oyuna dahil oldu. Değişiklikler bana göre zamansız ve yanlıştı. Maçın ilk yarısının ilk bölümü ortada ikinci bölümü Giresun üstünlüğü üçüncü bölümü ise Samsunspor’un üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarının hemen başında Göksu’nun harika golüyle öne geçen takımımız maçı rolantide götürürken  Ercan ve Ahmet Burak Solakel değişikliği Giresun takımının sağ kanattan üzerimize gelmesine şans verdi.  Bardakçı’nın geçen sezonda sol bek mevkiinde yaşadığı sıkıntıyı bilenler vardır. Eğer sakatlık vs ile yoksa ćok gereksiz bi değişiklikti. Ahmet Cebe  Pekşen değişikliği ise çok erkendi ve yanlıştı.

Beşir ve Gökay değişikliği yerindeydi. Engin hoca 75. Dakikada değişiklik hakkını bitirdi. Hemde 2 gereksiz değişiklik ile.

Samaras bugüne kadarki en katkılı oyununu oynadı ama gereken zamanda oyundan alınması gereken oyuncuydu. Ahmet Cebe Samaras değişikliğine kimse ses çıkaramazdı. Skor üstünlüğü ile kontrada hızlı oyuncumuzun olmamasından dolayı 3 . bölgede aşırı zayıf kaldık. Bu da bizim bölgede sadece mücadele etmemize neden oldu.

İstekli mücadele oyuncularımızı şevkli kılarken taraftarımızında gönlünü kazandı. Vel hasıl 3 puanın sahibi olduk iyi bi rakibe rakibe karşı.  Maçı izlediğim bölümde yoneticileride takip edebiliyordum  yerlerinde duramıyorlardı, heyecanları hat safadaydı.  Futbolda detaylar çok önemlidir.

İnşallah bu galibiyet bir çok güzel günlerin habercisi olur.

Önümüzde seçim var inşallah Samsunspor için hayırlı olur, adeta pamuk  ipliğine bağlı bu dönemde bu galibiyet ilaç olur. Eğer bu yönetim kalırsa  nasıl hata yapıldıysa en iyi şekilde de müdahale edeceklerdir. Hataları Samsun kamuoyuyla paylaşın bu çok önemli ve şehri kazanın.

Bi sözümde Samsunspor taraftarına.  Taraftar Rize’deki Erzurum maçı hariç sahaya etki etmeyi unuttu. Taraftar gurubu liderlerine sesleniyor ve iyi bi öz eleştiri yapmaları gerektiğini düşünüyorum.  Kısır döngüde giden bi tribünümüz var  ve bu çok üzücü.

Etkili Samsunspor taraftarı sonuca etki eden futbolu bilen ve doğru zamanda sahaya etki eden bi taraftardır. Ama  şuan o taraftar yok. Oyundan daha ziyade sonuç önemliydi.  Mücadeleden dolayı tüm takımı tebrik ediyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar