RAKİBİ BİLMEK 
Reklam
  • Reklam
Oktay ÖZ

Oktay ÖZ

Teknik Analiz

RAKİBİ BİLMEK 

17 Şubat 2018 - 09:10

Maç başlamadan önce kafalarda Samsun’da oynanan ilk maç akıllarda iken bu ligi bilen tanıyan her kesim 3 puanı Altınordu takımının hanesine yazdırmıştı bile. Bu maçta Ahmet Cebe’nin cezası sebebi ile sağ bekte ters ayak olan Ufuk’la başladık. Zaten başka alternatif de yoktu. 
Rakip çok koşan, topu kendinde kalmasını sağlayan, rakibin defans arkası boşlukların ve defansın ara boşluklarını iyi değerlendiren bir takım ve kazandığı maçlara bakın attığı gollerin yüzde 80’i belirttiğim şekilde atılan goller… Bu tür takımlara karşı hele ki oyuncu eksiklikleri yaşıyorsanız oyunun ciddiyetinden kesinlikle kopmamalısınız ve çok sabırlı olmalısınız. 
Takımımız dün neredeyse yenilen gole kadar forvetsiz oynadı, forvetsiz ama topu çaldığımızda 3’lü forvetmiş gibi de atağa çıktı. Dün takımın oyun ciddiyeti takdire şayandı. İlk yarı  top rakipte iken  diziliş prensipleri ve kaymalar  ve baskılar; rakibin takıma ne kadar iyi anlatıldığı ve oyuncu arkadaşların nasıl motive olduğunu hep beraber gördük hatta bu motivasyonu ve oyunu gördükten sonra Altınordu takımının ciddiyet yüzdesinin düşebileceğini düşünerek  maçı kazanırız ihtimali daha da bir ümit doğurdu. 
İkinci yarı ise o kadar motive olmuşuz ki rakibi kesinlikle içeriye sokmayacağız diye ama kendi yarı sahamızdan çıkarttığımız topların tekrar rakibe gitmesi bizim ceza sahamızda bir çok karambol pozisyonlarına sebebiyet verdi zaten yediğimiz gol de 75’de rakibin nadiren attığı dışardan şut ile geldi. 
Yenilen golden sonra haliyle değişiklikler yapıldı kenar ortadan gelen ve Angan’a çarpan topla skoru eşitledik. Bazen dışarda oynamak içerde oynamaktan daha kolaydır.  İçerde direk 3 puan odaklı oynarsın dışarda ise ilk önce 1 puan, ha 3 puan gelirse domino.  
Şu bir gerçek ki 1 puana oynadık domino yapamadık ama giden 1 puanı tekrar geri aldık. Şunu da söylemek istiyorum;  gol yemeseydik Angan’dan başka değişiklik yapar mıydık, belki Samed girerdi. Neyse alnımızın akıyla 1 puan aldık. 
Şimdi salı günü futbol için saçma bir günde ve saçma bir saatte ligin zirve takımlarından biri olan Ankaragücü ile karşılaşacağız. Erzurum maçı dizilişimi yoksa Altınordu maçı dizilişimi ha bide tabii rakibi iyi analiz edip sadece durdurmak mı hep beraber göreceğiz. 
Elimizdeki oyuncu porteyi ve sayısı belli, istekli hırslı arzulu olduktan sonra risk alınmalı bence, inşallah tek ön libero ile oynar taraftarı da ayağı kaldırırsın salı günü sayın İpekoğlu. 
Oyun geliştirilebilir olmakla birlikte istek ve ciddiyetten dolayı ve de kazanılan 1 puandan dolayı tüm takımı tebrik ederim.  
Kalın sağlıcakla...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar