ALKIŞLAR ÇARŞAMBASPOR'UMUZA 
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

ALKIŞLAR ÇARŞAMBASPOR'UMUZA 

29 Nisan 2021 - 10:41

 

Sezon boyunca ilgimizi, alakamızı, tüm dikkatimizi Samsunspor’a yoğunlaştırırken Çarşambaspor’u sezon boyunca ihmal ettik. Medyada hak ettiği değeri yeterince bulamadı yeşil-beyazlılar. Oysa orada kayda değer çok başarılı işler yapılıyor.  

Her şeyden öte, ülkemizdeki pek çok kulübün sahip olmadığı, olamadığı mükemmelden de öte tesislere sahip. Son birkaç yılda kurumsallaşma adına büyük adımlar atıldı. Ekonomik olarak da oldukça disiplinli işler yürütülüyor. Alt yapıya verilen önem de işin bir başka yönü.

İşler düzenli yönetilince başarı kendiliğinden ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz sezon BAL Ligi’nde rakiplerini eze eze açık ara puan farkıyla şampiyon oldular. Sekiz yıllık aradan sonra üçüncü ligde yer aldılar. 

Amatörden, profesyonelliğe geçişte yaşanan sıkıntıları saha içerisine yansıtmadan çözümlediler. Sezonun sonuna gelindi. Çok güçlü ekiplerin yer aldığı 3. Lig 3. Grup’ta Samsun’u, Çarşamba’yı en iyi şekilde temsil edip alkışı, taktiri fazlasıyla hak ettiler. 

Bir başka hak edişleri de emeklerinin karşılığını almak ve hiç play-off’a kalmak idi ama olmadı. Bunun pek çok sebebi var. Sakatlıklar, cezalılar, seyircisiz maçlar, kovid-19, hakemler gibi. 

Üçüncü ligdeki ilk sezonlarında çok başarılı oldular. Büyük bir tecrübe kazandılar. Şüphesiz başarının mimarlarından da söz etmek gerekir. 

Başta Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan olmak üzere Kulüp Başkanı Özkan Yıldırım ve yanındaki dava arkadaşları olan yönetim kurulu, Teknik Direktör Kenan Yelek ve ekibi ve de futbolcuları, tüm kulüp çalışanları, stada giremeyip maçları kale arkasındaki toprak birikintisi üzerinden izlemek zorunda kalan taraftarları bugünün mimarlarıdır. Hepsi de alkışı hak ediyorlar. Darısı gelecek sezona diyelim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar