KRİTİK DÖNEMEÇ 
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

KRİTİK DÖNEMEÇ 

30 Kasım 2020 - 09:17

Samsunspor ligde oynadığı son üç maçta üç beraberlik alarak her ne kadar mağlup olmasa da galipte gelemeyerek yavaş yavaş üst sıralardan aşağıya doğru düşmeye başlamıştı.

 

Tabi ki galibiyet ve iyi oyun gelmeyince eleştirilerde artmaya başlıyor ve belki de takımın motivasyonu galip gelemedikçe ve eleştirdikçe düşmeye başlıyordu. 

 

Bu anlamda Tuzlaspor maçı Samsunspor için kritik bir dönemeçti.

 

Alınacak bir mağlubiyette işler iyice kötüye gidebilirdi, ancak Samsunspor beraberlik serisine son vererek Tuzla karşında 2-0 galip gelmesini bildi. Üç puanın yanında kazandığı moral ve özgüvenle önümüzdeki haftalara daha güvenle bakmış oldu.

 

Samsunspor bu sezon ilk defa sahasında ilk yarıda gol attı. Daha önce Eskişehir deplasmanında ilk devre gol atmıştı ve o maçı o golle kazanmıştı. O maç dışında zaten 10 haftanın dokuzunda ilk yarı gol atamamıştı.

 

Ve Tuzlaspor maçın da ilk devre golü bulduk. İlk yarı gol atınca hem ikinci yarıya mutlaka gol atman gerek baskısıyla başlamıyorsun hem de rakip savunmada beklemiyor ve ikinci yarı üzerine gelmek zorunda kalıyor. Sende rakibin açıklarından faydalanarak daha kolay gol pozisyonu yakalayabiliyorsun.

 

Tabi bulduğun pozisyonları da değerlendirecek iyi gol ayaklarının olması gerekiyor.

 

Bu konuda maalesef yabancı katkımız sezon başından bari sakatlık ve formsuzluk sebebiyle yok denecek kadar az.

 

Gol beklentimiz Nadir’e gelirsek, Nadir forvet olmasına rağmen sahada çok koşan, orta saha ve hatta savunmaya kadar gelen takım savunmasına çok faydalı çok çalışkan bir oyuncu. Ancak ondan beklenti gol atması, gol atamayınca da eleştirilerin başında gelen isim oluyor. Acaba bu kadar koşmasına gerekte var mı? Bu sefer önde gol yollarında diri bir Nadir göremiyoruz özellikle maçın ikinci yarılarında. Anlamadığım bir şekilde de ikinci yarı uzun süre oyundan düşmesine rağmen oyundan da almıyoruz.

 

Maçtan gol yemeden ayrılmamızda her ne kadar takım savunmasının ve savunma oyuncularının katkısı olsa da yine en büyük katkı Nurullah’taydı.

 

Nurullah iki karşı karşıya pozisyonu çıkarırken yine hava toplarına çıkışı ve yerden gelen toplardaki ayaklarına hakimiyetiyle maçtaki en başarılı isimlerdendi.

 

Evet Samsunspor çok kritik bir dönemci galibiyet ile geçerek kötü gidişe dur dedi. Umarız artık seri galibiyet zamanı gelmiştir. Alacağımız iki üç maçlık seri galibiyetler daha önceki puan kayıplarımızı da kapatmış olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar