NEYSE Kİ İLK DEVRE BİTTİ!
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

NEYSE Kİ İLK DEVRE BİTTİ!

04 Ocak 2021 - 10:29

 

Çok şükür ligin ilk devresi bitti. Maç izlerken yaşanan stres sıkıntı bitti. Neyse ki sonu iyi bitti, sonu dörtte dört galibiyetle bitti, sonu son dakika golü ile galibiyetle bitti. 

 

Bitti ama bunun ikinci devresi var. Ne yapalım ne edelim şu devre arasını iyi geçirelim. Kamp hazırlığıyla, sakatların iyi dönmesiyle, form durumlarının ve kuvvetlenmenin artmasıyla ve en önemlisi oyunu güzelleştirecek ve skora katkı sağlayacak transferleriyle arayı çok iyi geçirelim. Yoksa böyle lig bizim için zor biter hele de izleyen taraftar için.

 

Samsunspor 2021 yılana galibiyet ile başlarken ilk devreyi de üç puan daha alarak 33 puanla kapatmış oldu.

 

Bursaspor mağlubiyetinden sonra Samsunspor’dan kalan dört maçta iyi futbol anlamında bir beklentim olmadığını yeter ki en az puan kaybıyla geçirip zirveden kopmadan devreyi bitirsin, iyi futbolu ligin ikinci devresinde takviyelerle beklerim demiştim.

 

Neyse ki son dört maçta dört galibiyet alarak iyi başlamadığımız ligin sonunu iyi bitirdik. 

 

Artık bu maça ya da önce ki maçlarla ilgili oyun anlamında bir yorum yapmayacağım artık önümüze bakacağız.

 

Ligin başından itibaren önce her hafta korana vakaları, ardından gelen uzun süreli sakatlıklar, bunlardan kaynaklı oyuncuların istenen formu tutamaması, yabancıların ve transferlerin yetersiz kalması, seyirciden uzak konsantrasyonu düşük maç atmosferlerinde oynan maçlar gibi birçok olumsuz etkenle ilk devre her şeye rağmen üst sıralarda bitirilebildi.

 

Tabi ki daha iyi yerde de bitirebildik, sadece olumsuz durumların bahanesini öne çıkarıp yapılan bazı yanlışlıkları göz ardı edersek bu seferde ligin ikinci yarısına eksiklerimizi göremez iyi hazırlık yapamayabiliriz.

 

Ligin zirvesine oynayan takımları izliyorum hiçbirinde rakibi yarı sahasına hapseden, bol pozisyonlar bulan, organize ataklar yapan, kaliteli futbol oynayan takım yok. Attıkları gollere bakıyorum genelde ya duran toptan goller ya da rakibin basit defans hatasından goller.

 

Bu ligde uzun süre galibiyet serisi yapıp gidecek takım yok. Her takım puan kaydedecektir. Ligin ilk yarısının sonunda Giresun altı maçlık seri yaptı ve ligin ilk devresini zirvede bitirdi ama ligin ikinci devresi daha derli toplu kadrolarla çıkacak takımlar bu kadar seri yapma fırsatı vermeyecektir.

 

Ligin ikinci devresi biz de dahil hiçbir takım 17’de 17 yapamaz. Bırak onu 17’de 13 bile yapamaz. 12 galibiyet alan ki bu 36 puan eder Süper Lig’e çıkar. Şuan lig lideri Giresun’un galibiyet sayısına bakarsanız 17 maçta 10 galibiyetle lider olduğunu görürüz.

 

Kısacası gol yollarında daha etkili bir Samsunspor ikinci yarı rahatlıkla 17 maçın 12’sini kazanıp Süper Lig’e çıkabilir. Zaten her sene iki puan ortalaması yakalayan takımların ligi en kötü ikinci bitirip  Süper Lig’e çıktığını görüyoruz yani 34×2= 68 puanla.

 

Devreye ikici sırada giren Samsunspor’da 33 puan topladı. Yani 17×2=34 bir puan altında hatta.

 

Umarız her yönüyle devre arasını iyi geçirmiş, sonuca daha rahat giden bir Samsunspor izleriz ligin 2.devresinde ve sonunda da şampiyonluk kutlamalarını.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar