GÖZ DOLDURDU
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

GÖZ DOLDURDU

05 Aralık 2021 - 19:09

Takımımız İzmir deplasmanında ligin genç takımı Altınordu’ya misafir oldu.

 

Maçın ilk dakikalarından itibaren ne istediğini bilen bir takım izlenimi vermesi benim gözümü doldurdu açıkçası.

 

Teknik direktör değişikliğinden sonra takımın kamp görmesi yerinde olmuş gibi duruyor. Takımın defansında Yunus Emre artık bu forma benim diyebilecek kadar soğukkanlı ve kendine güvenli bir hüviyete bürünmüş.

 

Sakatlıklar sonrası stoper mevkii sanki Osman Çelik’e yapışacak gibidir duruyor, lakin orta saha ile olan bağlantı bölgesinde defansif anlamda ki eksikliği de bariz belli oluyor.

 

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere devre arası transferinde şimdiki takımda direkt oynayacak bir stoper takviyesi yapılacağını düşünüyorum. Devre arasına kadar maksimum puan kazanımı ve minimal hata ile girecek olursak bırakın play ofları ligin ilk 2’sini doğrudan zorlayacak bir takım olabiliriz.

 

Takımımız iç dengelerini hemen hemen sağlamış gibi. Yine de kumaşı belli olan Tomane ve Saviçeviç‘in gol organizasyonunda ki akılcı hareketlerini, Yasin’in akıl dolu pasını diğer maçlarda da görmek isteriz.

 

Yasin için yine başka bir parantez daha açabiliriz. Sanırım bizim ondan beklentimiz fazla, o da sahada benim kapasitem bu kadar diyebileceği bir görüntü çizmekte. Tabi ki bu perspektiften bakılınca oyun için alternatifi olamayan bir oyuncuya da dönüşürsen şayet, bu kelamları etme hakkında doğar.

 

Devre arası transfer döneminde bu bölgeyi alternatif olabilecek kalite bir krampon alınırsa ben o zaman izlerim seni…

 

Fofana’dan maksimum verim nasıl alınırsın sorusunun cevabını 2 haftada Fuat hoca bize verdi. Aslında, Fofana’nın 15 dakikalık bir zaman dilimi içinde tüm gücü ile yapmış olduğu patlamaların sonucu bu hafta gol olarak da taçlandı. Yalnız ilginç olanı ise yine pozisyonun içinde müsait pozisyonu zorlayanın Çinari olmasıydı. Bu sefer de top ağlar ile buluşmasaydı, trajikomik bir hal almasını beraberce izleyecektik.

 

İki haftada takımın grafiğinin yukarıya gelmesi ve haneye yazılan 6 puan sevindirici.

 

Şimdi içerideki maçı da taçlandırarak haneye yazarsak değmeyin keyfimize.

 

Hadi beyler zor olanları yaptınız, daha zor diye bir şey yoktur.

 

Zoru başarabilen bir güç vardır bu da sizsiniz…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar