İKİZLER BURCU
Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

İKİZLER BURCU

31 Mayıs 2019 - 09:17

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkürmitolojide rüzgar tanrısı ‘Hermes’dir. Ayaklarında kanatlı sandalları olan Hermes'in en temel görevi tanrıların buyruklarını süratle yerine ulaştırmaktır. Merkür tartışmasız bir elçidir ve doğası gereği nötrdür fakat madeni cıva nasıl ki bulunduğu kabın şeklini alıyorsa, Merkür de bulunduğu burcun özelliklerine bürünür. Güneşe en yakın gezegen olması nedeniyle güneşten en fazla 28 derece uzaklaşabilir. Bu nedenle sistem içinde kilit bir rol oynar.

İkizler burcunun sembolü olan çift sütun(II) birbiriyle çelişen düşünceleri ifade etmekle birlikte, iletişimin iki temel öğesi olan konuşma ve dinlemeye de karşılık gelir. Aynı zamanda okuma ve yazmayı da kapsar. Genellikle ikizler burcunun iletişim tarzı doğrudan konuşma devresine ayarlı olduğundan dinleme yönü biraz zayıftır. Şayet yaradılışına aykırı olarak konuşmayan, sessiz sedasız bir ikizler burcu görürseniz bu sizi hiç şaşırtmasın bilin ki konuşmuyorsa mutlaka yazıyordur. Sesli ya da sesiz sözcüklerle oynamaya, cümlelere takla attırmaya bayılır.

İkizler burcu enerjisi değişken, huzursuz ve kıpır kıpırdır. Fiziksel ve zihinsel olarak canlıdır, hem eline hem diline çabuk ve beceriklidir. Kıvrak zekası ve çevik manevra kabiliyeti sayesinde kaşla göz arasında her işi kotarır. Başkaları bir işin üstesinden zar zor gelirken, o birkaç işi bir arada çekip çevirir bana mısın demez! Şakacı ve muziptir. Hayat ne kadar zor olursa olsun ‘tebessüm şart’düsturuyla hareket eder. Fakat onun barometresi çok oynak olduğundan muziplik bir çırpıda dalgacılığa, nüktedanlık da alaycılığa kayabilir. Eğer çok alıngan biri değilseniz onun yanında canınız hiç sıkılmaz çünkü sevimli, neşeli, güler yüzlü, tatlı dilli ve cana yakın yapısı nedeniyle arkadaş ortamlarında en çok aranılan kişidir. Bir nevi sosyal yaşam kelebeğidir. İnsandan insana uçuşarak dolaşır. İyi günlerinizde size ondan daha iyi eşlik edecek birini bulamazsınız ancak ondan kara gün dostu olmasını beklemeyin zira o kara günler için yaratılmamıştır. Gam ve kederden hoşlanmaz, can sıkıcı şeylere katlanamaz. Tam ona ihtiyaç duyduğunuzda bir anda ortadan kaybolur, sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gelir boynunuza sarılır. Peş peşe sıraladığı bahaneleriyle ağzınızdan girip, burnunuzdan çıkar ve kendini affettirmenin bir yolunu mutlaka bulur. O doğası gereği yüzeyseldir, maymun iştahlıdır. Sebatsız ve tutarsızdır. Daldan dala atlamayı sevdiğinden bir kişiye bağlanıp kalması zordur. Onu zorla elinizde tutmaya çalıştığınızda tıpkı metali cıva gibi parmaklarınızın arasından kayıp gider. İkizlerin aklı duygularına sürekli çelme taktığından gönül ilişkilerinde dikiş tutturması bir hayli zordur. Havai mizacı nedeniyle kısıtlayıcı ve bağlayıcı ilişkilere girmekten kaçınır ama diğer yandan flört etmekten de hiç geri kalmaz. Diliyle ayartır, iltifatlarıyla baştan çıkarır ancak siz henüz ısınmaya başlamışken o çoktan ilgisini ve heyecanını yitirerek farklı mecralara akıp gider. İkircikli doğası gereği çoğunlukla o bir rüzgar gülü, bir gönül çelen, bir şıp sevdidir...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar