SINIRSIZLIĞIN EŞİĞİNDE
Reklam
  • Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

SINIRSIZLIĞIN EŞİĞİNDE

24 Ocak 2020 - 10:21

Şu ana kadar olan Zodyak turumuzda 300 derece mesafe kat ederek tam on burcu geride bıraktık. Bundan ötesi sınırsızlık ve sırada sınırsızlığın eşiğindeki kova burcu var daha ötesinde ise balık burcu...

Bu son iki burca ait yüksek titreşimli enerjileri insanoğlunun yeryüzü ölçeğinde sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi bir hayli zordur. Balık burcunu daha sonra mercek altına almak üzere şimdi projektörü kova burcuna tutalım. 

Madde boyutunun ötesine ait yüksek titreşimli enerjileri temsil eden kova burcu bilimsel icat ve keşifler, reform ve devrimler, özgür düşünce akımları, orijinal yaratıcılık veya insanlığa adanmış hayatlar için idealken, sıradan ve vasat bir yaşam sürenler için tam bir karmaşa, çoğu kez de başa beladır! 

Kova burcunun geleneksel yöneticisi Satürn, modern yöneticisi ise Uranüs'tür. Satürn ve Uranüs birbirinin antitezi gibi iki gezegendir. Satürn sınırlayan, ağırlaştıran, kristalize eden enerjisi ile madde dünyasına bağlanırken, Uranüs sınırları aşan, değiştiren, yenileyen ve özgürleştiren enerjisi ile uzayın derinliklerine açılır. 

Satürn'ü yer çekimi olarak, Uranüs'ü ise yer çekimsizlik olarak düşünebiliriz. Satürn takvimsel (kronolojik) zamanı, Uranüs ise uzaysal zamanı temsil eder. Sınırlı olandan sınırsız olana geçişi sağlayan bu hassas eşikte Satürn bizi uğurlarken Uranüs de karşılar. 

Ne var ki Satürn'ün derslerini alamayan ve sınavlarını veremeyen biri Uranüs dalga boyunu yakalayıp sınırsızlığa geçemez. Kazara geçse de savrulur, uçar, dağılıp gider. Bu nedenle ilk on burç enerjilerini idrak etmek oldukça önem taşır.

Uranüs gergin, huzursuz enerjisi ile şimşek ve yıldırım etkisi yaratarak Satürn’ün kristalize ettiklerini parçalar, savurup atar. Bilinenle yetinmez bilinmeyenin peşine düşer. Aykırıdır! Muhaliftir! Ne kural tanır, ne de sınır! 

Sıra dışı ve kural dışı ne varsa onun şemsiyesi altında toplanır. Uranüs yüksek voltaj, yüksek hertz, yüksek basınç demektir! O normalden sapmayı simgeler! Anormal kavramı ona hiç yabancı değildir! İmkansız diye bir şey kabul etmez!

Uranüs frekansında "imkânsızlık" kavramı "Her an her şey olabilir" kavramıyla yer değiştirir. Onun frekansına uyumlandığımızda tüm hücrelerin birbiriyle konuştukları "düşünen bir beden" e sahip olduğumuzu keşfederiz. Bedenimizin her köşesine dağılan zeki kimyasallar "Know-how" (nasıl yapıldığını bilme) sırrını taşır. 

Bilinen beş duyumuz yalan olur! Çok sayıda duyumuz olduğunu hayretle fark ederiz. Hatta bu duyuların her biri bilinen anlamda bir organ ile sınırlanmaz, bir kısmı organsız duyu işlevi görür. 

Kova burcu/Uranüs beş duyu şartlanmasını yerle bir ettiği gibi zaman kavramını da alt-üst eder. Dün-bugün-yarın anlayışı maziye karışır! Yeryüzündeki insan sayısı kadar uzay ve zaman olduğu gerçeğiyle tanışır ve şaşırıp kalırız... 

Kısacası kova burcu/Uranüs dalga boyuna girmeyi başardığımızda beynin en zeki katmanı olan "Neo-Cortex" den fışkıran ışık huzmesi bizi bulunduğumuz seviyenin üstüne çıkarır ve "üst bilinç evresi" ne yükseliriz. 

Uranüs yüksek farkındalık, yüksek bilinç, yüksek sezgi ve de yüksek heyecan demektir! Ancak kişi bu yüksek gerilim hattını kaldıramadığında bu yüksek voltajı sağlıklı yollardan deşarj edemediğinde en ağır nörolojik rahatsızlıklara tutulur...

Size "Alice Harikalar Diyarında" bir fantastik bilim-kurgusu yaşatacak olan Kova burcu /Uranüs yolculuğuna hazırsanız tekrar hatırlama hakkınızı saklı tutarak eskiye dair ne biliyorsanız bir süreliğine unutun ve beklenmeyeni bekleyin! 

Çünkü bu olağanüstü süreçte hiç bir şey sizin bildiğiniz ya da beklediğiniz şekilde gelişmez! Bu sınır ötesi keşfe hazırsanız önce kendinize şu üç soruyu sorun;

- Hayatta gerçekten ne istiyorum?

- Bu isteğimi göze alabilecek kadar özgür müyüm?

- Özgürlüğümün sorumluluğunu üstlenebilecek kadar yetişkin bir birey miyim?

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar