BOJİ'NİN KAKASI
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

BOJİ'NİN KAKASI

22 Kasım 2021 - 09:54

 

Boji;

Sevimli mi sevimli, dünyalar tatlısı bir sokak köpeği. 

İstanbul'da toplu taşıma araçlarını kullandığı haber olunca, değil Türkiye'de dünyada da ünlendi.

Geçen hafta köpek Boji'nin bir tramvaya tuvaletini yaptığı öne sürüldü.

Twitter'da bir kişi, “İBB’nin kadrolu köpeği BOJİ tramvaya pisledi” diye paylaşım yapınca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de, Boji'nin tuvaletini yaptığı öne sürülen tramvayın kamera görüntülerini izledi. 

Kamera kayıtları izlenince de akılalmaz görüntüler ortaya çıktı.

Meğerse Boji'nin pislediği öne sürülen o 'kaka'yı bir vatandaş koltuğa bırakmış, böylece Boji'ye iftira atmış.

Belki izlemişsinizdir, yaşlı bir adamın dışkıyı koltuğa koyduğu görüntüleri.

İki gündür böyle bir rezaletin neden yapılmış olabileceğini düşünüyorum.

Öyle ya, yaşlı başlı bir adam nasıl böylesine kötü niyetli olabilir ve cebinde köpek pisliğiyle neden gezer. Tramvayın koltuğuna o pisliği neden bırakır?

Akıl alır gibi değil.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni mi itibarsızlaştırmak amaç, yoksa köpek Boji'yi mi. İnsanın sinirleri bozuluyor.

Bir an durup düşünün; bir köpeği itibarsızlaştırmak için cebinde köpek pisliğiyle gezen biri, insanlara ne yapmaz ki.

O yüzden siz siz olun çok dikkatli olun derim. Anlaşıldı ki ceplerinde pislikle gezen adamlar var aramızda. Aman bir yerinize pislik bulaştırmasınlar!

***

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli'ye, dönemin öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş'in ölüm yıldönümünde, sosyal medya hesabında yaptığı anma paylaşımları gerekçe gösterilerek Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmış.

İddianameyi görmedim ama anlatıldığına göre Özkefeli, bu paylaşımlarıyla 'terör örgütünün propagandası’nı yapmakla suçlanıyormuş. Işık Özkefeli'yi yakından tanırım. İyi bir dost, alçakgönüllü, hücrelerine kadar Atatürkçü, tam bağımsız Türkiye sevdalısı bir kadındır. Anayasal hakkı olan 'düşünce özgürlüğü' kapsamında yaptığı paylaşımların, Ağır Ceza'lık bir dava konusu olabilmesine bir hayli şaşırdım desem yeridir.

Bu arada Özkefeli'nin propagandasını yaptığı iddia edilen terör örgütü hangisiymiş diye ben de merak ettim. Deniz Gezmiş'in yargılandığı ve gencecik yaşında diğer iki arkadaşıyla birlikte darağacına asıldığı örgüt çoktan tarih olmadı mı? Ortada örgüt mörgüt mü kaldı da, propagandası yapılsın.

 

Öğrendiğime göre 2 Aralık'ta yapılacak olan davanın duruşmasına Deniz Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş de izleyici olarak katılacak.

Benim bildiğim hukukta bir suça iki kez ceza verilemez. Deniz Gezmiş'le birlikte iki arkadaşı yarım asır önce darağacına gönderildi. Gönderildi de ne oldu? Elinde Türk Bayrağı ile Samsun'dan 'Tam bağımsız Türkiye' diyerek yola çıkan Deniz Gezmiş, 49 yıldır hafızalardan silinebildi mi? Beğenseniz de beğenmeseniz de durum bu. Anma yıldönümlerinde yapılan bu paylaşımlara bir de bu gözle bakın derim!    

  

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar