BRAVO ERKAN BAŞKAN!
Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

BRAVO ERKAN BAŞKAN!

26 Mayıs 2022 - 08:44

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar'ı 2013 yılından bu yana tanırım.

Havza OSB'nin kuruluşundan bu yana arsa tahsisinden yol, su, elektrik ve enerji nakil hattı ve kanalizasyon altyapısı tamamlanmasına kadar verdiği mücadeleyi çok iyi biliyorum.

Havza OSB, halen mevcutta 1000 dekar alana sahip. Mevcut alanını 4 bin 500 dekara çıkartmak amacı ile de çalışma başlatılmış, dosya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'ne teslim edilmişti. Sanıyorum bu teklif tamamlanmak üzere.

Erkan Acar ve ekibi Havza OSB'nin 2018 yılında daha altyapısı bile tamamlanmadan 2 büyük firmaya yer tahsisi yapılmasına büyük bir katkı vermişlerdi.

Sonrasında ekonomideki bütün olumsuzluklara rağmen, önemli bazı yatırımların daha Havza OSB'ye gelmesine ön ayak oldular.

Tüm bunların yanı sıra Havza OSB için Devlet Demiryolları ile yapılan görüşmeler de tamamlanmış, indirme ve bindirme rampalarının da bulunduğu 3 adet yük istasyonu da kurması planlanmıştı. Akıbeti ne oldu bilmiyorum ama bunun için de büyük uğraş verdiklerini anımsıyorum.

Havza OSB'ye doğal gaz bağlantısının da bir kaç ay içerisinde çözümleneceğini biliyorum.

Son 5 yıldır Havza OSB'de sessiz ama kararlı olarak ilerleyen yatırım hamlesi, dün bir kez daha meyvelerini verdi.

Havza OSB'de bir değil iki değil, üç değil tam 10 fabrikanın temeli Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın da katıldığı törenle atıldı. Bu fabrikaların kurulması ve yapılacak olan yatırımlar ile çok sayıda gencimiz iş sahibi olacak.

Bir oda başkanının bunca olumsuz ekonomik verilerin olduğu bir ortamda dahi, ‘konuşmaktan öteye’ geçip yatırımcıları bölgeye çekebilmek için verdiği mücadeleyi takdir etmemek mümkün mü.

Başta Erkan Acar olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum.

Yoksa biz ne başkanlar gördük; OSB'lerden nasıl yer kaparım da bu işten nemalanırımın peşinde koşan.

Neyse…

Sonuç olarak bu kente yatırımcı getirebiliyor musunuz, bir taş üstüne taş koyabiliyor musunuz, ben ona bakarım.

Gerisi hikayeden tırışka!

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar