SELÇUK BAYRAKTAR SAĞ OLSUN!
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

SELÇUK BAYRAKTAR SAĞ OLSUN!

13 Aralık 2021 - 08:00

Birçoğunuz hatırlarsınız; Samsun Çarşamba Havalimanı 2017 yılı ağustos ayında, pist bakım çalışmaları nedeniyle 3 ay süreyle uçuşlara kapatılarak, bakıma alınmıştı.

Samsun'a hava yoluyla gelecek yolcu trafiği düşünüldüğünde, bu kararla ilgili çok ciddi itirazlar yapıldı da başlangıçta 1 yıl sürmesi öngörülen bakım ve onarımın süresi 3 aya indirilebildi.

Pistteki çökmeler nedeniyle yapılan bakım ve onarım öncesinde gerek dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan gerek Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, havaalanının ihtiyaca yanıt vermeyen terminal binasının da pist çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz yenileneceğini ve Samsun'a yeni bir terminal binası yapmak için hızla ihaleye çıkılacağı sözünü verdiler.

Hatta ikinci bir pist yapılması için proje çalışmalarına başlanacağını bile açıkladılar.

Tahmin edeceğiniz gibi 2017 yılında verilen o sözlerin hiçbiri tutulmadı.

Ve bu sözlerin üzerinden tam 6 yıl geçti.

Sevindirici haberi biz verelim; nihayet Samsun Havalimanı'nın yeni terminal binası için harekete geçildi. İhalesi hemen yapılıp 300 gün içinde tamamlanacak.

Ne oldu da 6 yıl sonra verdikleri sözü hatırladılar derseniz ben söyleyeyim; 2022'nin eylül ayında yapılacak olan Teknofest sayesinde.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın, Teknofest 2022'nin Samsun'da yapılması talebine olumlu yanıt vermesinin ardından, şehrin bürokratları da terminal binası yatırım için Ulaştırma Bakanı da kente davet ederek, nihayet yıllardır proje yatırım programında yer almasına rağmen, hiçbir adım atılmayan yeni terminalin sözünü alabildiler.

İkinci pist konusu mu?

Öyle hemen hepsi olur mu, durun bakalım. Onun bir 6 yılı daha var.

En iyisi biz hemen yeni organizasyonlar düşünmeye şimdiden başlayalım.

Madem söz verilen yatırımları böyle yaptırabiliyoruz.

Mesela müzelerle ilgili geniş katılımlı ulusal ya da uluslararası bir organizasyon yapabiliriz. Böylece yıllardır şehrin göbeğinde yarım kalmış bir şekilde bekleyen, hatta neredeyse kendisi müzelik olmaya aday Samsun Müzesi'ni bitirtebiliriz.

Ya da Salıpazarı Barajı örneğin. Yıllardır üst üste yaşanan seller nedeniyle Salıpazarlı da Termeli de canından bezmiş durumda ama bu baraj nedense bir türlü yapılamıyor ya. Orası için de bir organizasyon hazırlasak hiç fena olmaz diyorum.

Daha bir sürü yarım kalmış ya da gerçekleşememiş proje için bu organizasyonları şimdiden planlayalım hiç vakit geçirmeden.

Baksanıza başka türlüsü bundan sonra 'çok zor' görünüyor!

Hani babaları tarafından otomobil alınan evlatlar, araçlarının arka camlarına ; 'Babam sağolsun' yazdırırlar ya bence bizde terminal binasının kapısına açılışta pankart asalım ve diyelim ki;

"Selçuk Bayraktar sağ olsun!"

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar